środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Piskie Spotkania z Muzyką Klasyczną

2014-06-22 12:00:00 (ost. akt: 2014-06-20 08:39:30)

Starostwo Powiatowe w Piszu – główny organizator Piskich Spotkań z Muzyką Klasyczną ma zaszczyt zaprosić na drugi z cyklu pięciu koncertów, który odbędzie się w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Piszu w niedzielę, 29 czerwca o godzinie 19:00

W drugim spotkaniu z muzyka klasyczną wystąpi wielokrotnie nagradzany w konkursach krajowych i zagranicznych Chór COLLEGIUM JUVENUM z Olsztyna pod dyrekcją pani Joanny Muśko. Ma program koncertu złoża się zróżnicowane stylistycznie utwory skomponowane w XX i XXI wieku przez twórców z różnych stron świata (Filipin, USA, Węgry, Szwecja, Białoruś, Litwa, Polska) Chór zaprezentuje także utwory nawiązujące do muzyki afrykańskiej oraz zbiorową improwizację wokalną. W swoich aranżacjach Chór wykorzystuje takie instrumenty jak: djembe, shaker, skrzypce, wiolonczela, gitara basowa, klawisze, kij deszczowy i janczar.

Joanna Muśko - Dyrygentka, absolwentka Wydziału Artystycznego Wyższej Szkoły pedagogicznej w Olsztynie. Studiowała w klasie dyrygentury prof. Lechosława Ragana. Ukończyła Podyplomowe Studia w zakresie Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz Podyplomowe Studium Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest założycielką, dyrygentką i kierownikiem artystycznym młodzieżowego chóru Collegium Juvenum. Chór, pod jej dyrekcją, wielokrotnie uświetniał oficjalne uroczystości miejskie, kuratoryjne i akademickie, brał udział w radiowych i telewizyjnych nagraniach, a także nieprzerwanie koncertuje i uczestniczy w konkursach i festiwalach, zdobywając najwyższe miejsca i nagrody GRAND PRIX. Za wybitną pracę dydaktyczno-wychowawczą była kilkakrotnie uhonorowana nagrodami dyrektorów placówek edukacyjnych, z którymi związana była zawodowo. W 2010 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyna, a w roku 2011 nagrodę Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz odznaczona została Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W roku 2013 uhonorowana została prestiżową nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.

Chór Collegium Juvenum – grupa młodych ludzi, których łączy wspólna piękna pasja – śpiew i muzyka. Zespół powstał w 2004 roku z inicjatywy Joanny Muśko, która do dziś pełni funkcję dyrygenta i opiekuna chóru. Collegium Juvenum działa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie i skupia głównie młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 2 im. K. I. Gałczyńskiego. W ciągu kilku lat działalności zespół koncertował ponad 200 razy. Uświetniał oficjalne uroczystości, brał udział w licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach chóralnych, zdobywając wiele nagród, uzyskując najwyższe miejsca, specjalne wyróżnienia i nagrody Grand Prix. Wśród ostatnich sukcesów chóru należy wspomnieć o dwóch złotych medalach i jednym srebrnym na 40 International Festival of Songs w Olomouc (Czechy), a także trzech Złotych Dyplomach, nagrodzie indywidualnej dla dyrygent Joanny Muśko oraz GRAND PRIX 9 Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego MUNDUS CANTAT SOPOT 2013. W grudniu 2013 roku chór odebrał też tytuł „Talent Roku”, przyznany przez Fundację Środowisk Twórczych w Olsztynie. Collegium Juvenum może się poszczycić współpracą i wspólnymi koncertami ze znakomitymi artystami – kompozytorem, wokalistą i dyrygentem, autorem płyty VOCAbuLarieS Bobby McFerrina - Rogerem Treece (USA), wiolonczelistką Larisą Strelita-Strele (Łotwa) oraz skrzypkiem i kompozytorem Valerijsem Ivanovsem (Łotwa) – członkami prestiżowej Nordic Symphony Orchestra, a także znanym polskim kompozytorem, saksofonistą i klarnecistą basowym Mikołajem Trzaską, Aronem Blumem – gitarzystą basowym, improwizatorem, kompozytorem muzyki teatralne oraz olsztyńskimi muzykami – Orkiestrą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, zespołem ProForma pod dyrekcją Marcina Wawruka i Czerwony Tulipan. W swoim dorobku zespół ma światowe prawykonania utworów oraz nagrania radiowe i telewizyjne. Repertuar zespołu jest różnorodny. Składają się na niego utwory o tematyce świeckiej i sakralnej z różnych epok, które chórzyści wykonują w języku polskim, łacińskim, angielskim, hebrajskim, rosyjskim, ukraińskim, starocerkiewnosłowiańskim, francuskim, niemieckim, włoskim, filipińskim dialekcie Ilonggo oraz afrykańskich językach Khosa Zulu i Hausa.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polecam nowe wydanie Gazety Piskiej, tylko ciekawe informacje:)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages