Wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Pisz nie jest już 7 Cudem Mazur...

2014-06-06 14:17:48 (ost. akt: 2014-06-09 09:51:53)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Miało być tak wspaniale, niestety wypadamy ze Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich!

Pisz wycofał się z inicjatywy wspólnej promocji, czyli z programu 7 Cudów Mazur. Wszyscy pozostali partnerzy (6 gmin mazurskich) są lekko „zdegustowani” tą decyzją. Pisz sam zrezygnował, a oficjalna wersja jest taka, że przepisy nie pozwalają. Innym miastom natomiast te same przepisy... pozwalają!

Przypomnijmy jaka jest idea programu:
„Obszar Wielkich Jezior Mazurskich jest bez wątpienia jednym z najbardziej fascynujących i urokliwych regionów turystycznych Europy. Dowodem na to była m.in. wspaniale przyjęta kampania promocyjna “Mazury Cud Natury”, dzięki której w plebiscycie New7Wonders Mazury znalazły się w gronie 14 najpiękniejszych miejsc na świecie i 5 w Europie.

Siedem największych miast regionu Wielkich Jezior Mazurskich postanowiło kontynuować współpracę i walczyć o dalsze zwiększenie popularności tego obszaru. Dlatego w zeszłym sezonie narodził się projekt “7 Cudów Mazur”, dumnie reprezentowany przez Giżycko, Mikołajki, Mrągowo, Pisz, Ruciane-Nidę, Ryn oraz Węgorzewo.

Program zbudowano od podstaw, tworząc Żeglarskie Grand Prix Mazur. W 2014 roku miasta postanowiły zintensyfikować swoje dotychczasowe działania. II edycja programu realizowana będzie w oparciu o cykl wydarzeń żeglarsko-sportowych odbywających w regionie Wielkich Jezior Mazurskich od czerwca do września 2014 roku.

Będą im towarzyszyć pikniki, konkursy oraz moc dodatkowych atrakcji, angażujących zarówno osoby ze społeczności żeglarskiej, jak i spoza niej.” Naturalną konsekwencją działań związaną z położeniem wszystkich miast na obszarze Krainy Wielkich Jezior jest popularyzacja żeglarstwa i budowanie atrakcyjności turystycznej regionu wokół tej aktywności. Co roku miasta organizują Żeglarskie Grand Prix Mazur o Puchar 7 Cudów Mazur, które odbywa się we wszystkich miastach zaangażowanych w projekt”.

Źródło: www.7cudowmazur.pl

Wstępny harmonogram II edycji, który widnieje na stronie kampanii:

21 czerwca - Pisz - oczywiście tu regaty się nie odbędą
12 lipca - Węgorzewo
19 lipca - Giżycko
20 lipca - Mrągowo
26 lipca - Mikołajki
2 sierpnia - Ruciane-Nida
23 sierpnia - Ryn

Każdy wie jak ważna jest promocja naszego miasta, a w szczególności pod względem turystycznym. W programie 7 Cudów Mazur mieliśmy szansę na wspólną promocję, na to aby Pisz był kojarzony ze szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Tak aby ktoś zaczął korzystać z naszej Ekomariny.

Popsuliśmy tak naprawdę cały wizerunek kampanii, nazwa teraz powinna brzmieć: „6 Cudów Mazur” ale to już nie to samo... I co najważniejsze, w kolejnych rozdaniach unijnych środków zgodnie z opracowanym dokumentem „Strategii WJM” nie będziemy mieli szansy na ich pozyskiwanie, bo priorytetowymi beneficjentami w nowej perspektywie będą miały właśnie „Związki gmin”, a nie pojedyncze podmioty.

Czytelniczka (dane do wiadomości redakcji)

Polecam nowe wydanie Gazety Piskiej, tylko ciekawe informacje:)


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. karolek #1414463 | 178.217.*.* 10 cze 2014 11:55

  jaki tena aliicki jest rozśmieszający, dzień międzynarodowy jana bucham śmiechem, chłoptyś zrobił z pisza wiochę, psy tyłkami szczekają, groszem nie śmierdzi tak zadłużył miasto i jeszcze imieniny se wyprawia ksztem miestowych, i głosy na wybory zbiera, z turystyki nie ma grosza do kabzy miasta, bo tylko hotelarze zarabiają i jeszcze niektórym o n umarza długi, a tak co pisz może zaroponować dla turystó, gdzie jakiś dochód byłby przynosił,? ten kamienny babsztyl okrzyczany zabytkiem przez brendę, ten pomnik wankowicza z kamienia bi wapiennego albo z plastiku, ekomarina bez atrakci wodnych, czy ta wieża ciśnień zamknięta na kłódkę, bo grozi przewróceniem się? nie dopuście już do włądzy Alickiiego! Bedziecie podwójnymi głupcami jak jeszcze raz partaczowi dacie szansę! Do roboty Aliicki niech sie weźmie! Fikołków uczyć może się i nadaje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Wtajemniczony #1414391 | 83.25.*.* 10 cze 2014 10:25

  To najtańsza impreza ze wszystkich imprez plenerowych. Nawet nie pytajcie ile bo i tak nie uwierzycie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Lolobrigida #1414097 | 78.11.*.* 9 cze 2014 20:42

  24 czerwca są imieniny burmistrza Jana i regaty mogłyby kolidować z ta uroczystościa. Na miejscowym bipie jest plakat, ze tego dnia będzie "Jarmark św. Jana" nazwany nawet międzynarodowym. W dniu imienin wezmą udział zgraniczne zespoły z Ukrainy, Gruzji i z odległej Kenii. Ciekawe ile te imieniy będą kosztowały.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Lolobrigida #1414096 | 78.11.*.* 9 cze 2014 20:41

  24 czerwca są imieniny burmistrza Jana i regaty mogłyby kolidować z ta uroczystościa. Na miejscowym bipie jest plakat, ze tego dnia będzie "Jarmark św. Jana" nazwany nawet międzynarodowym. W dniu imienin wezmą udział zgraniczne zespoły z Ukrainy, Gruzji i z odległej Kenii. Ciekawe ile te imieniy będą kosztowały.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. maja #1413418 | 178.183.*.* 8 cze 2014 20:28

  Było nie wybierać go na burmistrza. Dobrze wam. Chcieliście , no to macie ! Podobno otrzymał negatywna opinię RIO za finanse publiczne. Skandal. Sypie się wszystko.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (15)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages