Niedziela, 19 sierpnia 2018. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Włącz się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa

2014-04-23 09:00:00 (ost. akt: 2014-04-22 14:41:02)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum Organizatora

We wrześniu tego roku, już po raz jedenasty będziemy obchodzić w województwie warmińsko-mazurskim Europejskie Dni Dziedzictwa. Jest to największy projekt społeczny i edukacyjny poświęcony zabytkom i dziedzictwu kultury, realizowany w Europie od 1985 roku.

W tegoroczne obchody włączyła się także Gmina Pisz. Za każdym razem imprezie towarzyszy hasło przewodnie, które w tym roku brzmi: „Dziedzictwo – źródło tożsamości”. Temat ten ma uchwycić niepowtarzalne momenty, które zaważyły na historii, rozwoju i tożsamości mieszkańców wsi, miast i regionu, a także wpłynęły na kulturę i tradycję naszych terenów. Tegoroczne hasło Europejskich Dni Dziedzictwa zachęca do zastanowienia się nad niezwykle różnorodną przeszłością naszego regionu i jej rolą w teraźniejszości.

Zapraszamy szkoły, stowarzyszenia, kluby do przyłączenia się do tegorocznych obchodów. Obchody są możliwością zaprezentowania najbliższego sobie dziedzictwa na forum regionu, promując w ten sposób własne dokonania. Formuła obchodów jest bardzo rożna. Mogą to być warsztaty, zajęcia terenowe, spotkania związane z tradycją i historią regionu. Impreza musi być tematycznie związana z hasłem przewodnim Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku obchody odbędą się od 6 września do końca września. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny.

Koordynatorem obchodów w Gminie Pisz jest Pan Waldemar Brenda — Dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej, tel. 423 22 64. Jeżeli zechcieliby Państwo włączyć się do tego przedsięwzięcia, prosimy o przesyłanie propozycji wydarzeń lub o kontakt z koordynatorem do 16 maja 2014 r. Propozycje wydarzeń należy przesłać na adres e-mail: mzppisz@wp.pl podając tytuł, termin i krótki opis projektu.

źródło: UM Pisz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wacuś #1381001 | 83.9.*.* 23 kwi 2014 11:18

  W świetle dziedzictwa europejskiego okazuje się, że nasza władza miała rację jak zwykle. Zamysł pozostawienia potomnym Pisza z epoki janowej zwanej też betonowo-kamienną będzie po wsze czasy świadczył o zaawansowanej technologii jaką dysponowaliśmy i o wyrafinowanym smaku estetycznym fundatorów. Nic to piramida z Gizy przy beczkowatym starostwie albo czym ci jest pieta watykańska w porównaniu z kamiennym słupem w berecie stojącym przy wydrążonym korycie o kształcie poidła dla koni. We wszystkim tym widać głębszą myśl. I tak trzymać! A malkontentom i krytykantom mówimy stanowcze NIE!

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. 1 grudnia 2006 roku #1380961 | 213.158.*.* 23 kwi 2014 10:21

  "Temat ten ma uchwycić niepowtarzalne momenty, które zaważyły na historii, rozwoju i tożsamości mieszkańców wsi, miast i regionu,..." Ja mam propozycję takiej daty. Jest to data, która będzie pamiętana przynajmniej następne 20 lat. Chodzi mi o 1 grudnia 2006 roku. Tym, którzy zgadną co się wtedy wydarzyło obiecuję damowy Internet w całej gminie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages