Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Samorządy opracowały wspólny plan działania

2014-04-03 09:44:16 (ost. akt: 2014-04-03 13:14:36)

Autor zdjęcia: Archiwum Urzędu Miejskiego w Piszu

W związku z trwającymi pracami nad Regionalnym Programem Operacyjnym Warmia i Mazury na lata 2014-2020 w dniu 31 marca 2014 r., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Jan Alicki- burmistrz Pisza uczestniczył w spotkaniu przedstawicieli samorządów Wielkich Jezior Mazurskich z Jackiem Protasem - Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Mając na uwadze fakt, iż środki unijne, w nowym okresie programowania na lata 2014-2020, będą ukierunkowane w znacznej mierze na działania strategiczne i realizowane w partnerstwie, samorządowcy przedstawili Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego dokument pn.„Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 - Strategia”, będący istotnym narzędziem w procesie przygotowania i realizacji wspólnych przedsięwzięć o charakterze ponadlokalnym w nowym okresie programowania na lata 2014-2020.

Strategia Rozwoju Wielkich Jezior Mazurskich powstała w wyniku współpracy 12 mazurskich samorządów skupionych wokół idei rozwoju i promocji Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W pracach nad Strategią brali udział reprezentanci: Miasta Giżycko, Gminy Giżycko, Gminy Mikołajki, Gminy Miłki, Miasta Mrągowo, Gminy Mrągowo, Gminy Pisz, Gminy Orzysz, Gminy Pozezdrze, Gminy Ruciane-Nida, Gminy Ryn i Gminy Węgorzewo. Prace były wspierane przez ekspertów z zespołu Geoprofit. Opracowany dokument jest w pełni spójny ze Strategią Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Województwa Warmińsko-Mazurskiego do roku 2025. Jego opracowanie zwiększa szanse samorządów mazurskich biorących udział w pracach na otrzymanie środków unijnych.

Podczas wizyty w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie samorządowcy wnioskowali o ujęcie niektórych z opisanych w Strategii przedsięwzięć jako projektów realizowanych w trybie pozakonkursowym. Wśród nich znalazły się: „Mazurska Pętla Rowerowa”, „Budowa i przebudowa infrastruktury związanej z rozwojem funkcji gospodarczych na szlakach wodnych Wielkich Jezior Mazurskich”, „Kontynuacja MASTERPLANU dla Wielkich Jezior Mazurskich-ochrona wód powierzchniowych obszaru poprzez rozbudowę i modernizację infrastruktury wodno-ściekowej”, „Promocja gospodarcza Mazur poprzez zintegrowane działania przedsiębiorców turystycznych w ramach regionalnego systemu Mazurskich Kart Turystycznych Sailpass”.

W trakcie rozmów zwrócono także uwagę na działania, które mogłyby uzyskać preferencje w konkursach. Na szczególną uwagę zasługuje operacja pod nazwą „Podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób zagrożonych chorobami zakaźnymi, w szczególności przenoszonymi przez kleszcze, na obszarze WJM oraz podniesienie standardów leczenia chorób zakaźnych poprzez rozbudowę oddziałów zakaźnych szpitali powiatowych w Giżycku oraz w Piszu w celu poprawy warunków leczenia pacjentów z terenu Wielkich Jezior Mazurskich i całego województwa warmińsko-mazurskiego”. Przedsięwzięcie zakłada rozszerzenie oferty profilaktyki i leczenia chorób zakaźnych wywoływanych przez kleszcze poprzez przygotowanie odpowiedniej infrastruktury szpitalnej oraz realizację programów profilaktyki chorób odkleszczowych.

źródło UM Pisz

Polecam najnowsze wydanie Gazety Piskiej - tylko ciekawe informacje :) W kioskach już jutro


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ciekawy #1367013 | 31.182.*.* 4 kwi 2014 11:10

  JOO#1366917 | 31.182.*.* dzisiaj, 09:44 Ciekaw w tym wszystkim jest to, że dwaj urzędnicy to działacze lokalnych struktur PiS Prawa i Sprawiedliwości co na to szef Małecki czy coś z tym ma też wspólnego? Czy może Jerzy Szmit ten szef z Olsztyna? Prawo i Sprawiedliwość tylko z nazwy a przekręty robią na zlecenie Janka Rumianka. Przeczytaj cały tekst: Gmina przepłaciła za "Mazurskiego Grzańca"? Urzędnicy mają zarzuty - Pisz http://pisz.wm.pl/197176,Gmina-przeplaci la-za-quotMazurskiego-Grzancaquot-Urzedn icy-maja-zarzuty.html#ixzz2xuILtfdY

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Viola #1366696 | 31.182.*.* 3 kwi 2014 22:21

  Dlaczego pracownicy i to nie wszyscy mają zarzuty, Sami tego nie robili. Ktoś musiał dać polecenie służbowe, Za to odpowiada Burmistrz i jego Zastępca, A dlaczego nie ukarano osób winnych w Pisz on line żonę p Prokuratora to co w Piszu są święte krowy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mieszkaniec_ #1366543 | 190.74.*.* 3 kwi 2014 20:17

  Art. 60. 1. Ustawy o samorządzie gminnym określa, że : "Za prawidłową gospodarkę finansową gminy odpowiada burmistrz."____I wszystko na ten temat. Jakieś czarowanie i stawianie zarzutów płotkom nie zamydli nam oczu. Budżet w 2007 roku miał około 200 tysięcy złotych długu . Po siedmiu latach rządów Alickiego ma już ponad 58 milionów 300 tysięcy złotych długu. Płotki takiego zadłużenia nie zrobiły.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. klara #1366489 | 178.183.*.* 3 kwi 2014 19:24

  Tylko urzędnicy mają zarzuty ? To przecież burmistrz Alicki podpisuje finalne dokumenty i co nie widział przedłożonych kosztorysów, w których zapisano są co ile kosztuje.... Podobno w tej sprawie był i tzw posrednik, któery załatwiał całą tę imprezę. Zwie się on LDG czy LDD Morze, z siedzibą w Orzyszu. Tylko po co Burmistrzowi tego typu pośrednik ? Rzadzenu obecnej władzy zaczyna wychodzić na wierzch, a to dopierom początek. Za wszystko zgodnie z przepisami odpowiada burmistrz i tyle

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Zaginęły pieniadze gminne u Alickiego #1366398 | 5.174.*.* 3 kwi 2014 17:59

  Wpiszcie internauci w wyszukiwarkę gazety olsztyńskiej: Festiwal grzańca w Piszu Czego jest zablokowany link: htm Zarzuty w prokuraturze usłyszało cztery osoby. Festiwal grzańca przepłacony? A redakcja dalej pasie nas bzdetami o poligonie, o kraksach na drzewie, zagubionych kluczah, o pieskach, co to je sama straż miejsk . podkłada do zdjęć i odnajduje.Co Alicki kazał wam zdjąć artykuł o zagarniętej forsie przez organizatorów? Burmistrz Alicki zapraszał przecież na popijawkę piwa? Zdjęcie nr 29 i 30 ... Sam Alicki triumfuje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages