Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Zostań darczyńcą! Wciąż jeszcze są rodziny, które czekają na Twoją pomoc!

2013-11-29 14:00:00 (ost. akt: 2013-11-29 12:41:10)

Szlachetna Paczka wyszła ze swoim projektem na ostatnią prostą. Właśnie teraz trwa najbardziej intensywny i jednocześnie radosny okres. Darczyńcy kompletują paczki dla ubogich rodzin. To czas oczekiwania i wytężonej pracy wolontariuszy.


Już po raz XIII w całym kraju do ubogich rodzin trafią świąteczne paczki. Nie będą to jednak zwykłe prezenty. Każda paczka jest wyjątkowa, bo przygotowywana z myślą o konkretnym człowieku. Jego potrzebach i trudnościach, z jakimi radzi sobie na co dzień.

Tylko taka, konkretna pomoc sprawia, że ludzie chcą zmieniać swój los. 
Każdy z nas może sprawić, że stanie się kolejny cud. Tak jak w przypadku pani Grażyny, która otrzymała pomoc w zeszłym roku. Kobieta wychowująca samotnie 3 dzieci, mogła liczyć jedynie na samą siebie i sporadyczną pomoc sąsiadki.

Zapomniana przez otoczenie uwierzyła w swoją niemoc. Wszystko zmieniła pomoc od jednego z lokalnych sklepikarzy, który znał panią Grażynę. Wraz z pracownikami zrobili paczkę. Pani Grażyna 3 miesiące później była zapisana na kurs doszkalający w Urzędzie Pracy, a wolontariuszowi powiedziała, że „Paczka była jak dopalacz”.


I Ty możesz zostać darczyńcą! W rejonie Pisz na pomoc czeka jeszcze kilkanaście rodzin. Aby dołączyć do grona Darczyńców wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl, wybrać jedną z rodzin ze swej okolicy i po poznaniu jej potrzeb, skompletować paczkę. Przez cały czas, można liczyć na pomoc wolontariusza, opiekującego się rodziną. 
Pomóż innym wygrać w drugiej połowie życia!

— Czekamy nie tylko na paczki dla potrzebujących rodzin. Potrzebujemy też innej pomocy. Wkrótce - 7 i 8 grudnia z naszego magazynu w Piszu (mieści się przy Zespole Szkół Nr 1) będziemy rozwozić paczki dla konkretnych rodzin i potrzebny jest nam dodatkowy transport. Jeśli ktoś ma na przykład busa lub inny samochód dostawczy i chciałby nas wesprzeć, to bardzo proszę o kontakt — mówi Damian Żyluk, lider akcji z Rejonu Gmina Pisz (tel. 511836946 - w godz. 15 - 20)


FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI JUŻ WKRÓTCE ! (7 i 8 grudnia) to będzie weekend cudów, w trakcie którego zjednoczy się ponad 300 tys. Polaków - darczyńców, wolontariuszy, rodzin w potrzebie. Wspaniałej atmosfery będzie można doświadczyć odwiedzając Magazyny SZLACHETNEJ PACZKI w ponad 500 rejonach w Polsce.

DLACZEGO POMAGAMY:

„Dlaczego w ogóle pomagamy?” Proste, ale fundamentalne pytanie, bo każdy z nas powinien wiedzieć w jakim celu kieruje swoje poczynania. Na to pytanie wolontariusze odpowiadają:Paulina — Jest dużo ludzi, którzy mają wiele trudności i smutków, jakie przynosi im życie. Spotykają ich rożnego rodzaju nieszczęścia, choroby. Potrzebują oni pomocnej dłoni, aby poradzić sobie z problemami jakie spotykają na swojej drodze. Ja, jako wolontariuszka chcę tym potrzebującym dawać nadzieję, zapalić światełko w ciemnym tunelu życia. Pomagam, bo chcę dać innym odrobinę szczęścia.


Kasia — Dlaczego pomagam? Bo kocham widzieć uśmiech na twarzach osób, którym mogę pomóc. Daje to niesamowitego „powera”. Zaczyna się człowiekowi chcieć góry przenosić. Mega satysfakcja.


Ola — Pomagając innym, mimo że bezinteresownie, robimy to również dla siebie! Uczucie satysfakcji i takiej tajemniczej energii w powietrzu łączy ludzi emocjonalnie. Odbieramy wtedy świat nie tyle zmysłami co sercem! Pomaganie też wzbogaca człowieka duchowo. Ciężko nazwać to słowami.


Ania — Zacytuję "Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym.” 
Pomagam, bo daje mi to wiele radości.
Do poczytania:


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages