Niedziela, 17 listopada 2019. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Bezbramkowy remis Mazura - relacja ze spotkania 16 kolejki Ligi Okręgowej Seniorów

2013-11-10 07:33:02 (ost. akt: 2013-11-10 17:11:20)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W tym meczu Mazurowi zabrakło jedynie szczęścia. Drużyna zagrała jak należy i należą jej się gratulacje. Zła passa 18 porażek wyjazdowych z rzędu została przerwana. Szkoda że tak Późno Mazur zdobywa punkty, ale liczy się każdy punkt.

W sobotę (9 listopada) Mazur rozegrał(awansem) spotkanie 16 kolejki Ligi Okręgowej Seniorów w Sezonie 2013/14, która rozpoczęła rundę wiosenną rywalizacji. Przeciwnikiem piskich zawodników była drużyna Łyny Sępopol, która przed tym meczem zajmowała 13 miejsce w tabeli zaś Mazur ostatnie.

Trener Adam Ożarowski nie mógł skorzystać w tym meczu z zawodników takich jak: Arkadiusz Wiśniewski, Łukasz Barański, Łukasz Rejmentowski, Rafał Dobrowolski, Dawid Siwik, Patryk Ulążka, Michał Jastrzębski, Marcin Ptak, Dawid Kozioł. Od dłuższego czasu nie grają Patryk Zach, Paweł Kowalczyk.

Oto relacja:
Początek pierwszej połowy. Rozpoczyna Łyna.

1min - Piłkę na 16metrze od bramki Łyny piłkę rozgrywają zawodnicy Mazura, jednak nie kończy się to strzałem.

3min - Kontra gospodarzy, prostopadłe podanie ze środka pola do schodzącego lewego pomocnika ten w sytuacji sam na sam z Maciejem Turolskim. "Pudy" lepszy od atakującego broni jego strzał jednak piłka wciąż w grze, strzał zawodnika Łyny z lewej strony broni nasz bramkarz, parując piłkę na rzut rożny.

5min - Rzut wolny dla Mazura, dośrodkowanie Czerniaka po koźle piłkę wyłapuje bramkarz.

7min - Poświata dośrodkowuje z rzutu wolnego niestety zbyt mocno.

14min - Z własnej połowy Adam Skrzecz zagrywa w kierunku Sokołowskiego jednak piłka na grząskim boiisku odbija się w polu karnym i leci na aut bramkowy.

18min - Wiśniewski zagrywa do Sokołowskiego ustawionego na prawej stronie ten do Damiana Czerniaka który oddaje strzał z lewej nogi jednak obok słupka.

19min - Rzut wolny z 20 metra dla Łyny, bezpośredni strzał na bramkę, fenomenalnie z pod poprzeczki broni nasz bramkarz.

20min - Rzut rożny piłka spada na 11 metr na nogę jednego z rywali i znów pięknie broni Maciek.

21min - Na lewej stronie Sokołowski wywalczył piłkę zagrywa do "Kazika", ten zagrywa do środka pola, Damian Czerniak, próbuje strzału tym razem pięknie broni bramkarz Łyny.

24min - Rzut rożny dla Mazura, dobre dośrodkowanie Zawadzkiego w pole karne, ale nikt z naszych zawodników nie oddaje strzału. Obrońca Łyny zmuszony do wybicia ponownie na rzut rożny. Tym razem z rożnego Czerniak, ale piłka spada na boczną siatkę.

26min - Niepilnowany zawodnik z Sępopola dostaje piłkę na prawe skrzydło, wybiega na czystą pozycję, alepo raz kolejny pięknie Maciej Turolski

34min - Szybko z autu wybija zagrywa Sokołowski, piłka trafia do "Dyniaca" kolejna próba Damiana nieudana.

39min - Za kontuzjowanego Mateusza Sokołowskiego wchodzi Damian Zach, który po minucie zostaje ukarany żółtą kartką. Kontuzja "Sokoła" okazuje się nie zbyt poważna, naderwanie bądź nadwyrężenie pachwiny. Czeka go co najmniej tydzień przerwy. Miejmy nadzieję, że zobaczymy Mateusza w kolejnym spotaniu.

42min - Hałaburda wywalczył rzut rożny na prawej stronie. Dośrodkowuje Czerniak, piąstkuje bramkarz zażegnując niebezpieczeństwo.

43min - Z lewej strony w pole karne wbiega Łukasz Skrzecz mijając dwóch zawodników, uderza w sytuacji sam na sam jednak nad poprzeczką. A mogła to być bramka do szatni.

44min - Żółtą kartką ukarany Damian Czerniak.

45+2 - Koniec pierwszej połowy.

Bramka gospodarzy wygląda jak zaczarowana, jak mur, piłka za nic nie chce wpaść.

Drużyna: - Zespół jest do ogrania, są mało zwrotni, damy radę Pany.

Trener: - Próbować strzałów z każdych możliwych pozycji, Przede wszystkim zaangażowanie i walka tak jak w meczu z Pasymiem.

Początek drugiej połowy. Bez zmian w obu zespołach.

Mazur szybko znajduje się pod bramką Łyny. Strzału z okolicy "szesnastki" próbują Zach, Szymanowski, Zawadzki jednak ich strzały zostają zablokowane. Po raz czwarty uderza Czerniak jednak jego strzał wędruje nad poprzeczką bramki. To nie jest dzień Damiana.

47min - Hałaburda zagrywa do Łukasza Skrzecza na lewą flankę, dośrodkowanie piłka strąca bramkarza ta leci na nogę Damiana Czernaiaka jednak w oddaniu strzału przeszkadza mu Hałaburda.

50min - Dogranie w pole karne zawodnika rywali, główką na rzut rożny wybija Wiśniewski.

52min - Akcja sępopola, przegranie z prawej na lewa stronę, próba strzału, blokuje "Giewont" i wybija piłkę

57min - Wyciągniętymi rękami przewrócony Szymanowski a sędzia bez reakcji.

58min - Adam Skrzecz, wślizgiem wybija piłkę na aut i zostaje ukarany żółta kartką.Zdaniem sędziego faulował zawodnika Łyny. Ten go odpycha, sędzia nie reaguje mimo reakcji naszego kapitana.

66min - Z naszej połowy dogranie pod bramkę rywali, piłka mija obrońcę gospodarzy, przejmuje ją Hałaburda biegnie sam na sam, zagrywa na prawą stronę do Damiana Zacha ten strzela do pustej bramki a sędzia pokazuje że był spalony. Czyżby Patryk bał się samemu oddać strzał? On jeden wie. Nadal mamy bezbramkowy remis.

71min - Zmiana w zespole gospodarzy.

72min - Strzał z rzutu wolnego, futbolówka mija mur i leci obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Maćka Turolskiego.

81min - Ze środka boiska zagranie Szymanowskiego do "Kazika" biegnącego lewą stroną, jednak obrońca okazuje się szybszy i wybija wślizgiem na aut.

83min - Kontra Sępopola, zagranie na prawą stronę gdzie nie ma żadnego z naszych zawodników, napastnik w sytuacji sam na sam z Turolskim strzela bardzo niecelnie obok bramki.

85min - Kapitan gospodarzy otrzymuje żółta kartkę za "pyskówkę" i nie zgadzanie się z decyzjami sędziego.

90+3min - Ze środka boiska zagrywa Poświata do Szymanowskiego ten dośrodkowuje na długi słupek, strzał z główki oddaje Łukasz Skrzecz, ale bramkarz stoi tuż przy słupku i odbija tą piłkę a Sędzia kończy mecz.

Za tydzień ostatni mecz przed "snem zimowym" przeciwnikiem drużyny Mazura będzie Leśnik Nowe Ramuki, który uległ dziś na własnym boisku Orlętom Reszel aż 9:0 !!!

Trener: - Dzięki "chłopy" za walkę. Jak się nie da wygrać to trzeba zremisować.