Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Solo i w duecie

2013-11-06 06:47:06 (ost. akt: 2013-11-06 12:54:44)
W najbliższy weekend wystąpią dla Państwa Lucjan Wesołowski i Joanna Morea

W najbliższy weekend wystąpią dla Państwa Lucjan Wesołowski i Joanna Morea

Mamy dla Was extra propozycję na nadchodzący weekend! Muzeum Ziemi Piskiej i Dom Kultury w Rucianem-Nidzie zapraszają na spotkania z Joanną Morea i Lucjanem Wesołowskim. Czekają na Was opowieści z egzotycznych podróży i duża porcja dobrej muzyki. Naprawdę warto tam być!

Już dziś warto zarezerwować czas na sobotnio-niedzielne popołudnie. 9 listopada (sobota) w Muzeum Ziemi Piskiej, o godz. 18.00 czeka na Was wieczór autorski Joanny Morea. Autorka promować będzie swoją książkę o podróżach po Ameryce Łacińskiej. Towarzyszyć jej będzie Lucjan Wesołowski kompozytor i multiinstrumentalista. Wspólnie wykonają, specjalnie dla przybyłych gości, kilka jazzowych kompozycji.

A w niedzielę (10 listopada) o godz. 16.00 Joanna Morea i Lucjan Wesołowski będą gośćmi Domu Kultury w Rucianem Nidzie. Spotkanie składać się będzie z dwóch części - w pierwszej wysłuchacie opowieści Joanny Morea o Ameryce Łacińskiej.

Drugą natomiast (początek o godz. 17.00) zdominuje muzyka. Miłośnicy standardów jazzowych będą mieli okazję wysłuchania koncertu w wykonaniu znakomitego duetu: Joanny Morea i Lucjana Wesołowskiego.


JOANNA MOREA:
Wokalistka, flecistka, saksofonistka, autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka, absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Brukseli na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej, klasy fletu oraz aranżacji i kompozycji. Koncertowała w Belgii, Holandii, Niemczech, Anglii a obecnie, po wieloletniej przerwie, na powrót w Polsce. Aktualnie współpracuje z wieloma muzykami i formacjami muzycznymi m.in z Trio Wojtka Kamińskiego, Five O'Clock Orchestra, Happy Play Dixieland Band, Ragtime Duo, Markiem Shepherdem. Nagrała i wydała płytę "Śpiewniki Joanki", na którą składają się kompozycje przygotowane dla jej bliźniaków - Nel i Tymonka. Jest autorką muzyki do płyty "Będę Mamą" - z muzyką relaksacyjną dla kobiet w ciąży.

LUCJAN WESOŁOWSKI (LUCYAN):
Kompozytor i multiinstrumentalista. Jego muzyka została nagrana na 15 płytach kompaktowych, wydanych 36 razy w Polsce, we Włoszech, na Węgrzech i w USA. Autor muzyki do 8 spektakli teatralnych oraz ścieżek dźwiękowych do programów TV i DVD. W latach osiemdziesiątych był znany jako wykonawca poezji śpiewanej, zwykle własnych kompozycji do wierszy Joanny Kulmowej i do swoich tekstów (główna nagroda na festiwalu „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie w roku 1984). Od 1993 roku mieszka w Weronie, we Włoszech. Prowadzi zespoły muzyczne w Polsce i we Włoszech. Jest członkiem honorowym włoskiego stowarzyszenia muzykoterapeutów „Societa’ Italiana di Musicoterapia Immaginativa”. Ma na koncie artykuły dla prasy polskiej i włoskiej na tematy muzyczne i duchowe. Autor książki „Moje ABC duchowości”


Zapraszamy na spotkania z artystami. Serdecznie polecam!

Elżbieta Żywczyk
e.zywczyk@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Korupcja polityczna samorządowca? #1238258 | 31.2.*.* 6 lis 2013 18:57

  Muzeum zaprasza....??? A co to jest muzeum ...? Dyrektorem muzeum jest radny Waldemar Brenda w powiecie? Za czyje pieniadze on zaprasza? Za nasze publiczne pieniądze robi sobie juz kampanię wyborcza w rucienem i w piszu? Niech zapłaci tym artystom ze swoich pieniędzy. Inaczej ja zawiadamiam organ scigania o możliwosci popełnienia przez niego potencjalnie przestepstwa. Dosyć rozwalania naszych pieniędzy na swój własny lans radnego z muzeum. Juz drugi raz jedzie do rucianego i promuje sie by radnym w nastepnej kadencji być. Wykorzystuje do tego urząd muzeum w którym pracuje. Dość tego. Jeszcze do Wilka nominowany jak przecież jest radnym i bierze pieniadze jako pensję bo płacą mu za to by szerzył kulturę. He...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Przedmówca ma rację #1238079 | 83.9.*.* 6 lis 2013 15:30

   Dlaczego zaciąga się kredyty które mieszkańcy mają spłacać ? Dlaczego wydatkuje się pieniądze na budynek socjalny na Wschodzie i od budowy się odstępuje ? Dlaczego buduje się drugą świetlicę w Pogobiu ? Dlaczego gmina inwestuje w ogrodzenie i ławeczki na "pastwisku" w Borkach ? Dlaczego inwestuje sie w wieze cisnien ? Dlaczego burmistrz finansuje studia pracownikom np. komendantowi i A.Busz. ? Dlaczego .... Pytan jest masa a dlaczego burmistrz boi sie spotkan i mieszkancami i odpowiedziami na takie pytania ?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages