Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Szukamy wolontariuszy. Każdy może zmieniać świat na lepsze

2013-10-04 17:00:00 (ost. akt: 2013-10-04 13:59:20)

W Piszu, przed dwoma laty do Szlachetnej Paczki dołączyło 39 wolontariuszy


W Piszu, przed dwoma laty do Szlachetnej Paczki dołączyło 39 wolontariuszy

Autor zdjęcia: Radosław KucharzChoć do Świąt Bożego Narodzenia zostały prawie trzy miesiące, już teraz możesz dołączyć do grona wolontariuszy. Po raz trzynasty w Polsce, a po raz trzeci w Piszu Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy.

To dzięki nim najbardziej potrzebujący otrzymają pomoc i sygnał, że nie są sami. Poszukiwane są osoby pełnoletnie, odpowiedzialne, pragnące realnie zmieniać swoje otoczenie, potrafiące pracować w grupie, czerpiące radość z bezinteresownego pomagania i potrafiące nawiązać kontakt z drugim człowiekiem.

Do zadań wolontariusza należy m.in. spotkanie z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej i dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji; współpraca z darczyńcami przygotowującymi paczki oraz współpraca z innymi wolontariuszami w rejonie m.in. poszukiwanie darczyńców, organizacja magazynu, transport paczek.

Wolontariusze Paczki przechodzą specjalne szkolenie, które ma ich przygotować do tej niezwykle ważnej roli. To oni są pomostem między osobami, które potrzebują wsparcia, a tymi, którzy chcą je dać.Szlachetna Paczka dociera do potrzebujących w całym kraju. Tylko w 2012 roku prezenty trafiły do 13 235 rodzin będących w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w biedzie – ludzi starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.Prawie 300 tys. osób jest zaangażowanych w projekt. W tym roku będzie to już 13. edycja akcji, która polega na niesieniu pomocy potrzebującym z najbliższej okolicy. Co roku włączają się do niej również znane osoby, m.in. para prezydencka czy piłkarz Robert Lewandowski.— Wolontariusz Paczki dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Wolontariusze sami odnajdują potrzebujących w swoim mieście, przychodzą do ich domów, pytają o biedę, jej przyczyny i konkretne potrzeby. Dla wielu potrzebujących już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami — czytamy na stronie Szlachetnej Paczki.Pomoc materialną na podstawie opisu sytuacji rodziny przygotowuje darczyńca, pomagając anonimowej rodzinie, którą zna tylko z opowieści wolontariusza. Aby zostać takim Świętym Mikołajem trzeba mieć ukończone 18 lat. Taka osoba musi być samodzielna i wytrwała w dążeniu do celu.Aby zgłosić swój udział należy wejść na stronę www.superw.pl (termin przyjmowania zgłoszeń - do 15 października), odnaleźć na mapie miasto Pisz i wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Elżbieta Żywczyk
e.zywczyk@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #1211426 | 83.25.*.* 4 paź 2013 19:06

  w jaki sposób można zgłosić rodzinę która takiej pomocy potrzebuje

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages