Niedziela, 22 października 2017. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Kolejna wygrana orzyskich Śniardw

2013-09-18 15:55:40 (ost. akt: 2013-09-18 16:02:51)

Szóstą wygraną w ósmym meczu zanotowali seniorzy orzyskich Śniardw. Podopieczni Aleksandra Lipowskiego w meczu 8. kolejki pokonali przed własną publicznością Start Kozłowo 2:1.

Ponownie jednak to goście pierwsi objęli prowadzenie. Zimny prysznic na podopiecznych Aleksandra Lipowskiego spadł w 32 minucie meczu, kiedy to po faulu Roberta Maniurskiego w polu karnym, goście uzyskali rzut karny. Najmniejszych problemów z trafieniem z jedenastu metrów nie miał Sebastian Bietka, czym wlał w serca miejscowych kibiców odrobinę niepokoju.

Nieoczekiwany obrót spraw nie podciął jednak skrzydeł „zielono-niebieskim”. Wręcz przeciwnie. Od momentu utraty bramki Śniardwy szybko ruszyły do odrabiania strat, stawiając wszystko na jedną kartę. Niespełna kwadrans po zmianie stron do wyrównania doprowadził grający trener orzyszan. Chwilę później prowadzenie „zielono-niebieskim” dał wprowadzony po przerwie Bartosz Tomaszewski, zapewniając Śniardwom wygraną 2:1.

W następnej kolejce „zielono-niebieskich” czeka kolejny ważny mecz i wycieczka do oddalonego o 130 kilometrów Lidzbarka Warmińskiego. Tam, w meczu o przysłowiowe sześć punktów zmierzą się z miejscową Polonią, plasującą się na 3. Miejscu w tabeli.

Śniardwy Orzysz – Start Kozłowo 2:1 (0:1)
0:1 (32’ k.) Paweł Biedka, 1:1 (58’) Aleksander Lipowski, 2:1 (62’) Bartosz Tomaszewski

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Radosław Laszkowski, Aleksander Lipowski, Daniel Wojtkowski, Robert Maniurski (46’ Bartosz Tomaszewski) – Piotr Talaga (86’ Łukasz Ormanowski), Krzysztof Czaplicki (46’ Adam Sztachański), Paweł Kolator, Artur Kropiewnicki, Adam Marcinkiewicz – Paweł Dymiński oraz Nikodem Kutnik, Tomasz Jarosz, Filip Tomaszewski, Daniel Bobek