środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów

2013-09-17 15:19:52 (ost. akt: 2013-09-17 15:35:52)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Do środy (2 października) trwa nabór do kolejnej edycji programu stypendialnego samorządu województwa. Na wsparcie może liczyć 350 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z najlepszymi wynikami w nauce.

— Kształcenie zdolnej młodzieży zawsze sporo kosztuje, dlatego już po raz kolejny wspieramy finansowo uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce — mówi marszałek województwa Jacek Protas. — Zdajemy sobie sprawę, że tego typu wsparcie odciąża rodzinne budżety, a samym stypendystom pozwala jeszcze bardziej rozwijać swoje naukowe zainteresowania i pasje.

Każda ze szkół może wytypować trzech uczniów, którzy mogą starać się o stypendium. Młodzież musi wyróżniać się przede wszystkim wysoką średnią ocen z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych. Po uwagę będą brane także zarobki w rodzinie. Nie mogą one przekraczać 1.078 złotych netto na osobę, a w przypadku uczniów niepełnosprawnych 1.246 złotych na osobę.

Z szóstej edycji programu skorzysta 175 uczniów gimnazjów i 175 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Miesięcznie każdy stypendysta otrzyma około 400 złotych.

Projekt „Program stypendialny szansą na rozwój edukacyjny uczniów Warmii i Mazur – VI edycja“ jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa oraz pieniędzy samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.


Szczegóły dotyczące kryteriów przyznania pomocy znajdziesz tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages