Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Czy w "Czerwonej Torebce" będzie można kupić alkohol?

2013-03-10 12:10:00 (ost. akt: 2013-03-10 12:09:11)
Jak dowiedzieliśmy się w UMiG w Piszu, dotychczas nie wydano koncesji na sprzedaż alkoholu w kompleksie sklepów "Czerwona Torebka"

Jak dowiedzieliśmy się w UMiG w Piszu, dotychczas nie wydano koncesji na sprzedaż alkoholu w kompleksie sklepów "Czerwona Torebka"

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

— Jeśli nawet wpłynie wniosek w sprawie wydania koncesji, zapewniam, że nasze działania będą zgodne z obowiązującym prawem i przepisami — informuje Aleksandra Kubrak, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Promocji i Turystyki w Urzędzie Miejskim w Piszu.

Do naszej redakcji nadszedł taki oto list:

Droga redakcjo!W związku z pojawieniem się w sąsiedztwie szkoły tj. w odległości kilkudziesięciu metrów sklepu monopolowego (kompleks handlowy „Czerwona torebka”) pragnę wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie tym faktem.

Oburza mnie jako rodzica fakt usytuowania tego sklepu w tak bliskim sąsiedztwie szkoły. 
Pragnę zwrócić uwagę na kwestie formalne związane z tym tematem. Przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości przeciwdziałaniu alkoholizmowi nakładają na gminy obowiązek określenia odległości w jakich mogą znajdować się punkty sprzedaży alkoholu od jednostek oświatowych.

Z tego co wiem, w przypadku gminy Pisz odległość ta wynosi 50 m. Obawiam się, że odległość sklepu „Czerwona torebka” od gimnazjum nie jest zachowana, a tym bardziej nie jest zachowana wobec Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która przecież jest jednostką oświatową.

Pytam, czy ktoś wyraził na to zgodę? Wydanie koncesji na sprzedaż alkoholu dla punktu w odległości poniżej 50 m od jednostki oświatowej jest złamaniem prawa. Mam nadzieję, że władze naszej gminy nie dopuszczą do otwarcia tego sklepu.Zaniepokojony rodzic

(dane do wiadomości redakcji)

OD REDAKCJI::
Postanowiliśmy wyjaśnić jak mają się sprawy. Otóż jak nas poinformowała Aleksandra Kubrak, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Promocji i Turystyki w Urzędzie Miejskim w Piszu, do środy (6 marca) nie wydano koncesji na sprzedaż alkoholu w sklepie spożywczo-monopolowym w kompleksie Czerwona Torebka przy ul. Warszawskiej w Piszu. Nie wpłynął także żaden wniosek w tej sprawie.
— Jeśli nawet wpłynie wniosek w sprawie wydania koncesji zapewniam, że działania Urzędu Miasta będą zgodne z obowiązującym prawem i przepisami — informuje Aleksandra Kubrak.

Elżbieta Żywczyk
e.zywczyk@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #1024955 | 46.112.*.* 16 mar 2013 10:18

  myślicie że młodzież chcąc iść kupić alkohol pójdzie do sklepu który jest naprzeciw szkoły hehehe myślę że nie. kupując w skleach oddalonych od szkoły istnieje mniejsze prawdopodobieństwo spotkania kogoś z kadry szkoły a co się z tym wiąże każdy wie :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do Janka #1023891 | 31.182.*.* 15 mar 2013 10:52

  Piszesz człowieku głupoty,Cerfur postawiono ,na prywatnej ziemi tak samo Lidla.Dla Lidla sprzedała Spółdzielnia Ogrodnicza bo to była jej własność a pod Cerfura opylił ktoś swoją własność.Szymborski nie miał nic do tego.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Janek #1020594 | 83.9.*.* 12 mar 2013 20:18

  Tak szybko policzyłem i wyszło mi że najbardziej sprzyjał supermarektom Szymborski. No bo Lidl i Cerfur to jego sprawka. A przecież obiecał handlowcom, że nigdy nie dopuści do budowy następnych i bach klepnął dwa następne. Sam byłem na zebraniu PTG jak był jeszcze jego przewodniczącym i gardłował jaki to Puchalski był zły bo zgadzał się na supermarkety. A co on zrobił? No co? Alicki nikogo nie oszukiwał z supermarketami bo on nigdy nie był burmistrzem handlowców. A Szymborski był i zrobił nas w ciula. W Piszu już po drobnym handlu.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Jaga #1019873 | 77.252.*.* 12 mar 2013 11:29

  A i N to są łgarze na których piszacy oddawali swoje głosy. O wyborcach wcale nie myśla tylko swoje interesy żeby jak najwiecej forsy wziąć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Fanatycy ”obiecanek-cacanek A”lickiego #1019382 | 77.114.*.* 11 mar 2013 20:49

  Poobiecywał Ąlicki przedsiębiorcom, że nie będzie więcej supermarketów. Beształ poprzedniego burmistrza, oskarżał go o wydanie zezwolenia na budowę marketu drugiego w Piszu. Namawiał ludzi przeciwko jego działaniom, że właściciele sklepów nie podołają. Podburzał ludzi przeciwko poprzedniemu burmistrzowi. I tyko był jeden supermarket. Dzisiaj już będzie otwarty za rządów Ąlickiego 7 supermarket czerwone torepkii, i niewiemy czy czasem nie ósmy (trzecia biedronka). Na tak małą liczbę ludzi w powiecie 8 marketów, to bardzo dużo. Wiele sklepów pojedynczych prywaciarzy , przez to upadło, przez te pozwolenia na budowę nowych marketów przez Ąlickiego. Przedsiębiorcy ze sklepami małymi upadają, miejsc pracy nowych w mieście nie ma, bo się im nie opłaca zakładać sklepów. Ale Ąlicki obiecywał w 2006 roku: pozyskiwanie inwestorów w celu tworzenia nowych miejsc pracy. Na obiecankach się skończyło. Nie pozyskał i nie ściągnął do Pisza żadnych inwestorów. Oszukał nas, wyborców. Głosowaliśmy na niego. Zamiast nowych miejsc pracy organizowane są niepotrzebne kursy pupu opłacane z unijnych pieniędzy po których i tak nie ma miejsc pracy. Co do sklejki kiedyś nasłal z Nąwickim w 2007 roku policjantów, na broniących sklejkę przed prywatyzacją. Pożniej z Włądkowskim udawał, że bronił sklejki, czyli miejsc pracy, które były w sklejce. W 2010 roku, gdy sprzedano sklejkę Ąlicki i Nąwicki, którzy lubią wydawać Oświadczenia, (np. że nie kupywali głosów w wybory, albo że zastępczyni Lęszczynska jest niewinna) nawet nie wydali Oswiadczenie, że sprzeciwiają się sprzedaży jedynego, największego zakładu pracy zatrudniającego ponad 1000 osób. Nie walczyli o sklejkę ani Nąwicki, ani Włądkowski, ani Ąlicki.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (29)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages